آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند و بهترین زمان سفر به تایلند

تایلند بدلیل نزدیکی به دریا دارای یک دمای گرم و مرطوب است و به دلیل نزدیکی به خط استوا ، باید دمایی بین 28 الی 35 درجه در کل سال را انتظار داشت و به همین دلیل تایلند دارای 3 فصل است، فصل سرد و گرم و مرطوب. تایلند بدلیل داشتن این آب و هوای مرطوب ، بسیار حاصلخیز و سرسبز است و در سفر به تایلند تنوع رنگ طبیعی زیادی به چشم خواهید دید. اما شمال تایلند بدلیل کوهستانی بودن، دمایی کمتر و خنک تر دارد و پوشیده از جنگل های سرسبز است. قسمت مرکزی تایلند پوشیده از زمین های حاصلخیز و سرسبز است و به همین دلیل بزرگترین صادر کننده برنج جهان است. قسمت غرب و شرق تایلند داراي باغهاي ميوه، درختان كائوچو، جنگلهاي هميشه سبز و ساحل شني سفيد است. همچنین تایلند بدلیل نزدیک بودن به دریا، دارای سواحل زیبایی است که چشم همگان را خیره میسازد.

Amigo Gasht-Climate2

بهترین زمان برای سفر به تایلند

برای سفر به تایلند، بهترین زمان در نقاط مختلف تفاوت دارد به همین دلیل ما زمان زیر را با توجه به مناطق مورد نظر برای شما پیشنهاد می کنیم:

بهترین زمان سفر به پوکت ، کرابی از ماه نوامبر تا ماه می

بهترین زمان سفر به پاتایا از ماه نوامبر تا فوریه

توجه گردد که از ماه ژوئن تا اکتبر، بیشترین بارش برای پاتایا و از ماه مارچ تا می گرمترین و مرطوبترین هوا را شاهد هستیم.

فصل گرم وخشک در تایلند

  •  از 13 بهمن تا 11 اسفند ( ماه فوریه ) و 12 اردیبهشت تا 11 خرداد (ماه می)، میانگین دمای تایلند، ۳۴ درجه و  رطوبت ۷۵ درصد  میباشد

فصل بارانی و آفتابی در تایلند

  • از 12 خرداد تا 10 تیر ( ماه ژوئن ) و 10 مهر تا 10 آبان (ماه اکتبر) ، میانگین دمای تایلند، ۲۹ درجه و رطوبت ۸۷ درصد میباشد.

فصل سرد در تایلند

  •  از 11 آبان تا 10 آذر (ماه نوامبر) تا 13 بهمن تا 11 اسفند ( فوریه)، میانگین دما تا زیر ۲۰درجه است همراه با کاهش رطوبت.

توجه به این نکته ضروری است که در برخی نواحی مختلف تایلند، شرایط آب و هوایی با آن چه در بالا گفته شد مطابقت ندارد. برای مثال در ساحل شمال شرقی تایلند شرایط تقریبا برعکس است. به این ترتیب که؛ بیشترین بارش از ماه می تا اکتبر اتفاق می افتد و از ماه نوامبر تا فوریه بارش چشمگیری رخ نمی دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری