16 تا از بهترین رستوران های خیابان واکینگ استریت پاتایا

علیرغم اینکه همه خیابان واکینگ استریت پاتایا را با تفریحات شبانه معروفش می شناسند، تعداد قابل توجهی رستوران در این خیابان وجود دارد که بعضی از آنها بسیار با کیفیت می باشند. تعداد زیادی از امتیازات موجود برای خوردن غذا در خیابان واکینگ استریت، غذاخوری های بزرگی هستند که اکثرا غذاهای دریایی سرو می کنند. تاریخ افتتاح بعضی از این رستوران ها به شروع رونق گردشگری پاتایا یعنی اوایل دهه 1980 بر می گردد. تعدادی از رستوران های واقع در این خیابان، از موقعیت عالی برخوردارند و سالن غذاخوری آنها رو به خلیج پاتایا با اسکله های کوچکش می باشد.

وقتی در خیابان واکینگ استریت پاتایا نوبت به غذا خوردن می رسد، تقریبا گزینه های زیادی با هر بودجه و هر نوع ذائقه ای برای انتخاب وجود دارند. رستوران های مختلف واکینگ استریت غذاهای بسیار با کیفیت تایلندی، فرانسوی، ایتالیایی، آمریکایی، روسی، و هندی را در میان سایر غذاها سرو می کنند. در میان این رستوران ها گزینه های دیگری هم برای غذا خوردن نیز وجود دارد؛ از جمله دستفروش هایی که از اول صبح کارشان را شروع می کنند و هر چیزی از انواع کباب ها گرفته تا حشرات خوراکی مختلف را می فروشند!

1. کافه انی تایم (Anytime Café Pattaya)

یکی از رستوران های خوب خیابان واکینگ استریت انی تایم کافه است که دقیقا در انتهای بالی هایی پیر در خیابان واکینگ استریت واقع شده است و یک نانوایی پیشرفته، قهوه خانه و رستوران کبابی می باشد. فضای داخلی کافه انی تایم مثل فضای بیرونی آن دکور هوشمندانه ای دارد که از دیوارهای چوبی کم رنگ و کف پوش گرانیتی تشکیل شده است. در کافه انی تایم غذاهایی با کیفیت عالی سرو می شود. قیمت منوی غذاهای غربی کافه انی تایم از میانگین قیمت این غذاها در واکینگ استریت بیشتر است.  مثلا در اینجا قیمت اسپاگتی بولوگنس، 199 بات، فیله گوشت گاو انجس با سس بندری و سبزیجات پخته 699 بات، انواع ساسیمی به قیمت 329 بات می باشد. کیک ها و شیرینی های اینجا هم قابل توجه بوده و ارزش امتحان کردن را دارند.

 

2. رستوران غذاهای دریایی فود فیر (Food Fair Seafood)

رستوران فود فیر یک رستوران غذاهای دریایی دو طبقه می باشد که سبک و سیاقی مشابه رستوران های معروف تری مثل کینگ سی فود و لابستر پوت دارد. رستوران فود فیر گنجایش همزمان 600 مشتری را دارد. این رستوران یکی از بزرگترین رستوران های غذاهای دریایی پاتایاست که میز و صندلی ها و سرویس غذاخوری بسیار زیبا و با کیفیت و فضایی نشاط آور با منظره ای رو به خلیج پاتایا دارد. قیمت غذاها در رستوران فود فیر همانطور که از نامش پیداست، منصفانه است. در اینجا بیش از 200 غذای تایلندی و غربی با کیفیت، با قیمت مناسب سرو می شوند که شامل دسرهای دریایی با خرچنگ کافی، ماهی، لابستر، میگو و کالاماری است که 5 نفر با آن سیر می شوند و قیمتش 2500 بات است.

 

3. رستوران غذاهای دریایی کینگ (King Seafood)

کینگ یکی از معروف ترین رستوران های غذاهای دریایی واکینگ استریت است که هنوز هم با گذشت چند دهه از فعالیتش شگفت انگیز و جذاب می باشد. رستوران های غذاهای دریایی دقیقا زیر آسیاب بادی go-go بار مولین روژ قرار دارد. این رستوران منوی طول و طویلی از غذاهای دریایی با قیمت خوب دارد که با انواع دست پخت های بین المللی سرو می شوند و یوی فوق العاده ای از خلیج پاتایا هم در سمت پشت رستوران قابل مشاهده است. رستوران کینگ رستورانی بزرگ و شلوغ است و به همین دلیل عده ای از مشتریان شاکی شده اند که سرویس دهی رستوران نقص دارد. ولی اکثر کسانی که به این رستوران می آیند ادعا می کنند تجربه بسیار لذت بخشی داشته اند.

 

4. کافه و رستوران لانوته (La Notte)

لانوته، باری به سبک جاز اروپایی و یک رستوران است. غذاهایی که در لانوته سرو می شود عمدتا فرانسوی ست اما با تاثیر شدید از آشپزی ایتالیایی و به طرز ماهرانه ای با منویی از انواع شراب ها و کوکتل ها و سرویس دهی حرفه ای ترکیب شده است. تراس پشتی رستوران فضای رمانتیکی دارد که برای قرارهای عاشقانه مناسب است. قیمت ها در رستوران لانوته کاملا منطقی و قابل قبول اند.

 

5. رستوران ایتالیایی ال ایتالیانو (Italiano Italian)

رستوران ال ایتالیانو واقع در اواسط خیابان واکینگ استریت بیش از یک دهه است که در پاتایا مشغول فعالیت می باشد. ایتالیانو منوی کامل با قیمت منطقی دارد. قیمت خوراک پاستای رستوران از 230 بات، قیمت گوشت های گریل شده از 360 بات و پیتزای سنتی ایتالیالی از 280 بات شروع می شود. در رستوران ایتالیانو فقط چند نمونه غذای تایلندی و 50 نوع غذای ایتالیایی سرو می شود.

 

6. رستوران لابستر پات (Lobster Pot)

لابستر پات به خاطر صدف و غذای دریایی تازه اش بسیار معروف است و بیشتر محبوبیت لابسترش به خاطر تسلط رستوران به خلیج و چشم انداز بی نظیری از آن می باشد. از پر طرفدار ترین غذاهای دریایی رستوران لابستر می توان به ماهی، صدف دو کپه ای، خرچنگ، میگو، کالاماری و غیره اشاره کرد. قیمت ها برای یک نفر 1260 و برای دو نفر 2130 بات است.

 

7. رستوران غذاهای دریایی مارین (Marine Seafood)

رستوران های غذاهای دریایی مارین دقیقا در کنار کلوپ شبانه معروفی به همین نام قرار دارد. مارین بدون شک ارزانترین و بزرگترین رستوران غذاهای دریایی در واکینگ استریت است. رستوران مثل اغلب رستوران های واکینگ استریت دارای تراسی رو به منظره خلیج پاتایاست. منوی رستوران مارین ترکیبی از غذاهای تایلندی و بین المللی است. مارین جدای از کیفیت بالای سرویس دهی، غذاهای خوشمزه ای هم سرو می کند که پر طرفدار ترین آنها خرچنگ است.

 

8. رستوران و کافه محفل ایندین موجرا (Mehfil Indian Mujra)

محفل ایندین موجرا یک رستوران به سبک رستوران های بمبئی هند می باشد. ورودی این بار و رستوران  25 بات است که شامل یک نوشیدنی مجانی هم می شود. با ورود به رستوران و بار محفل می توانید از آشپزی و تفریحات شبه قاره هند لذت ببرید.

 

9. رستوران نانگ نوآل (Nang Nual)

در میان رستوران های فوق العاده واکینگ استریت که غذاهای دریایی سرو می کنند، ناگ نوآل به خاطر داشتن دو محوطه برای غذا خوردن یکی در جلو و خیابان واکینگ و دیگری در پشت رستوران و رو به چشم انداز خلیج پاتایا، از رستوران های محبوب و قابل توجه واکینگ استریت می باشد. در نانگ نوآل به خاطر ورودی بالایی که دریافت می شود، غذاها بسیار بسیار تازه سرو می گردد. کیفیت غذا، سرویس دهی و قیمت های این رستوران، عالیست.

 

10. رستوران نیویورک دینر (New York Diner)

رستوران نیویورک دینر از دیگر رستوران های خوب واکینگ استریت می باشد که با کلوب این سامنیا (Insomnia) فاصله بسیار کمی دارد. رستوران نیویورک دینر یک در پشتی دارد که مستقیما به قسمت iBar کلوب این سامنیا وصل می شود. در نیویورک دینر که از آگوست 2014 افتتاح شده انواعی از غذاهای با کیفیت آمریکایی شامل برگرها، صبحانه، سالاد، پاستا و حتی چند نمونه غذای تایلندی سرو می شود. در این رستوران، قیمت ها کمی بالا هستند ولی کیفیت غذا و سرویس دهی عالیست.

 

11. کافه و رستوران پی 72 (P. 72)

پی 72 رستوران غذاهای ساده و خوشمزه است تا انرژی شما را برای تفریح و پارتی بیشتر تامین نماید. پی 72  که روبه روی دیسکوی لوسی فایر قرار دارد رستوران هتلی به همین اسم است که توسط شرکتی به نام Ruen اداره می شود. پی 72 یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین جاها برای غذا خوردن در کل واکینگ استریت است.

 

12. رستوران راسپوتین (Rasputin Restaurant)

رستوران راسپوتین همانطور که از اسمش پیداست یک رستوران روسی در سمت انتهایی اسکله بالی های در واکینگ استریت می باشد. منوی رستوران راسپوتین از گلچینی از غذاهای با قیمت منطقی شامل ساویانک ا(سوپ گوشت با خامه ترش)، به قیمت 120 بات، گولیوبزیک (گوشت خرد شده پیچیده در برگ کاهو) به قیمت 160 بات و بیف استراگانوف به قیمت 225 بات به همراه تعدادی گزینه اوپایی و تایلندی تشکیل شده است. غذا توسط کارکنانی خونگرم و صمیمی همراه با لیست وسیعی از انواع شراب سرو می شود.

 

13. خانه استیک و مرکز غذاهای دریایی رایت اسپات (Right Spot Seafood & Steak House)

رستوران رایت اسپات علیرغم ظاهر بسیار امروزی و مدرنش از سال 1970 تاکنون مشغول فعالیت است. رایت اسپات ابتدا به عنوان یک مسافرخانه و استراحتگاه ساحلی شروع به کار نمود. هنوز هم همان مسافر خانه قدیمی در کنار رستورانی که غذاها و استیک های خوشمزه ای سرو می کند، دایر است. قیمت استیک در این رستوران بسیار مناسب و فقط 250 بات و بال مرغ 140 بات می باشد. البته کیفیت غذاها به دلیل پایین بودن قیمت، درجه یک نیست.

 

14. رستوران دریایی زون (Sea Zone)

رستوران دریایی زون پاتایا از دیگر رستوران های خیابان واکینگ استریت است. این رستوران مکان بسیار زیبایی دارد و یکی از رستوران های غذاهای دریایی واکینگ استریت است که در جلوی دریا قرار دارد. رستوران زون دارای منوی بزرگی از غذاهای تایلندی و بین المللی با گزینه های قابل توجهی شامل خرچنگ خوابانده در پنیر و لابسترهای سفت خابانده در سیر می باشد. قیمت هر 100 گرم لابستر 400 بات (اگر خرچنگ تازه نمی خواهید این قیمت به 250 بات کاهس می یابد) است پس مراقب وزن خرچنگی که سفارش می دهید باشید.

 

15. کافه و رستوران سیام الفنت (Siam Elephant)

رستوران سیام الفنت یا (فیل سیام) رستوران تایلندی اسپا و ریزورت سیام بی شور است که دقیقا در انتهای بالی های واکینگ استریت قرار دارد. سیام الفنت رستورانی است که سنت و مدرنیته را در آن می بینید و حس می کنید. غذاهای اصیل سنتی که در سیام الفت سرو می شوند بسیار خوشمزه اند. از غذاهای پرطرفدار سیام الفت شامل سوپ مرغ تند و پر ادویه با شیر نارگیل و مخلوط کیک دریایی بخارپز می باشند. به خاطر درجه یک بودن رستوران، رنج قیمت سیام الفنت هم از اکثر جاها بیشتر است.

 

16. رستوران غذاهای دریایی تانکای (Tankay)

رستوران تانکای همراه با رستوران های فیر فود، لابستر پات و رستوران کینگ جزو قدیمی ترین رستوران های واکینگ استریت می باشد. رستوران غذاهای دریایی تانکای هم سالن داخلی و هم تراس پشتی بیرونی با منظره خوبی از خلیج پاتایا دارد. منوی رستوران هم ترکیبی از غذاهای تایلندی و بین المللی می باشد. تانکای از بهداشت و سرویس دهی خوبی  برخوردار است.  محبوب ترین غذای این رستوران، غذای دریایی آن به قیمت 1095 بات برای یک نفر و 1525 بات برای دو نفر می باشد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
16 تا از بهترین رستوران های خیابان واکینگ استریت پاتایا
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری