10 دلیل برای سفر به تایلند

جاذبه های سفر به تایلند

تایلند کشور مورد علاقه بسیاری از گردشگران است که دلایل زیادی برای علاقه مندی به آن وجود دارند و در اینجا 10 آن آورده شده است. این دلایل توسط کسانی که یک عمر را در تایلند سپری کرده اند، گردآوری شده اند و تلاش کرده ایم تا به تمام خوبی ها و جذابیتهای تایلند، اشاره نماییم.

آب و هوای تایلند

تایلند یک کشور استوایی است و در تمام طول سال هوای آن، گرم است. تایلند در واقع سه فصل دارد و از نوامبر تا فوریه، آب و هوا گرم و خشک است; از مارس تا مه، هوا واقعا گرم و بسیار مرطوب است; از ژوئن تا اکتبر، هوا ناپایدارتر و اکثرا ابری و بارانی می باشد ولی بیشتر اوقات خوب است. بهتر است اینطور بگوییم که در تایلند نیازی نیست که لباس گرم بخرید چون هیج وقت به آن نیاز ندارید.

سبک زندگی شما با بودجه تان هماهنگ است

تایلند  معروف است به اینکه کشور ارزانی می باشد و واقعا هم همینطور است. در تایلند مسکن و غذا را با قیمت واقعا پایین می توانید پیدا کنید و در کنار آن، تعدادی ویلای شیک و لوکس، بوتیک های خرید گران و رستوران های گران وجود دارند. تایلند کشوری است که در آن می توانید از خانه بدوشی  تا زندگی لوکس شهری را تجربه کنید.

غذا

تایلندی ها با دوستان و خانواده جمع می شوند و از خوردن کاری های خوشمزه، سالادهای تند تایلندی، غذا های تازه دریایی و البته همراه با برنج بخار پز لذت می برند. غذاهای تایلند معروف  هستند که در 5 احساس چشایی یعنی ترشی، شیرینی، شوری، تلخی و معروف تر از همه تندی تعادل ایجاد می کنند و در غذاهای تایلندی از این طعم ها آزادانه و به دلخواه استفاده می شود.

میوه های فراوان

اگر شما اهل کشوری با آب و هوای معتدل ترید و قصد سفر به تایلند را دارید، می توانید میوه های استوایی زیادی را به قیمت بسیار مناسب از بازار تایلند تهیه کنید. میوه های استوایی شامل انبه، لوگان، Jackfruit، چیکو، آلوریتس، پاپایا، مژکی، انبه هندی، پوملو، سیب کاستارد، دورین می باشند که در تایلند فراوان دیده می شوند.

سواحل خیره کننده

صحنه هایی که از سواحل زیبای تایلند می بینید، دقیقا شبیه کارت پستال اند. تایلند با پوشش ساحلی شنی و دریای لاجوردی و آسمان آبی واقعا خیره کننده ی خود، باعث جذب گردشگران به این کشور می شود.

ذات سرگرمی دوست تایلندی ها

سابایی سابایی( خونسرد و آرام هستم) و مایی پن رایی( نگران نباش)، دو عبارت به زبان تایلندی هستند که احتمالا از اولین کلماتی می باشند که در طول اقامت تان در تایلند، آنها را یاد می گیرید. همچنین در سفرتان به تایلند، از اجتماعی بودن و ذات بخشنده ی فرهنگ تایلندی پی می برید. در تایلند، بهانه برای خندیدن و تفریح زیاد است و تایلندی ها همیشه خندان هستند، مگر اینکه در ساعت اوج ترافیک در ترافیک گیر بیفتند.

فستیوال های تایلند

 تایلندی ها بخاطر ذات اجتماعی و صمیمیت و سرگرمی دوست بودن، فرصت های زیادی برای جشن گرفتن مهیا می کنند. در تایلند، فستیوال هایی با مدت زمان مختلف برای بزرگداشت انواعی از وقایع در سرتاسر سال برگزار می شوند. سونگران پدر فستیوال های تایلند است که معروف ترین جشن آب دنیا می باشد و هر ساله در ماه آوریل برگزار می شود. البته در تایلند، هر هفته در یکی از شهر ها فستیوال برگزار می شود و اگر بر حسب اتفاق، زمان برگزاری یکی از این فستیوال ها به تایلند رسیدید، این فرصت را از دست ندهید و حتما در آن شرکت کنید.

ماساژهای شگفت انگیز

ماساژ گرفتن یک روش خوب برای انعطاف پذیر نگه داشتن بدن و آرامش فکری است و اگر قبل از رفتن به تایلند، هیچ وقت ماساژ حرفه ای را تجربه نکرده اید، بعد از تجربه آن برای اولین بار، ماساژ به بخشی از برنامه هفتگی شما تبدیل خواهد شد. ماساژ تایلندی ریشه در فرهنگ تایلند دارد و مثل سایر چیزها ارزان است و مکان های مختلفی در تایلند، همچون مکان های معمولی تا اسپاهای مجهز و شیک در هتل ها به کار ارائه ماساژ مشغول اند.

خدمات رسانی در هر گوشه و کنار

تایلند کشوری پیشتاز در صنعت ارائه خدمات، مخصوصا در شهر ها و محله های معروف مثل بانکوک، پوکت و چیانگ مایی می باشد. در تایلند، هر نوع خدمتی از آوردن غذا در نیمه شب تا بردن لباس به خشک شویی ارائه می شود و دیدن این خدمات برای کسانی که اولین بار به تایلند سفر می کنند، باور نکردنی است.

هتل ها و مهمان نوازی

 وقتی تایلند با سایر مناطق توریستی دنیا مقایسه می شود، برای سفر کشور ارزانی است. قیمت غذا، جاذبه ها، حما و نقل و مخصوصا مسکن واقعا در تایلند مناسب است. هزینه هر شب اقامت در هتل 5 ستاره تایلند، کمتر از 100 دلار  می باشد و  همچنین هزینه یک شب اقامت در مسافرخانه کمی بیش از 10 دلار است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
سفر به تایلند
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری