10 تا از جاذبه های دیدنی بانکوک تایلند

دیدنی های بانکوک

نزدیک به 200 سال قبل، بانکوک یک مرکز تجاری کوچک و یک شهر بندری در کرانه غربی رود چائو پرایا بود و اکنون در حالیکه شهر به سرعت در حال پیشرفت است، شکوه و عظمت قدیم آن همچنان پابرجاست. معابد خیره کننده، قصر های تماشایی، بازار روی آب آن که در دنیا معروف است یا محله چینی های رنگارنگ بانکوک هر کدام داستان جذابی درباره شان وجود دارد. در اینجا لیست 10 مکان دیدنی بانکوک را به شما ارائه دادیم.

گرند پالاس یا قصر بزرگ و معبد پراکیو بانکوک  Grand Palace and Wat Prakeaw

قصر بزرگ و معبد پراکیو یا فراکیو بانکوک ، مورد احترام همه کسانی است که روی زمین مقدس شان راه می روند. قصر گرند پالاس بانکوک که در سال 1782 ساخته شده است، به مدت 150 سال محل سکونت پادشاهان تایلند و دربار سلطنتی بوده است و بازدید کنندگان از بنای قصر، محو معماری زیبا و جزییات پیچیده آن می شوند. معبد پراکیو، زیارتگاه فراکیو موراکوت یا تصویر مقدس بودا  می باشد که به صورت بسیار دقیقی روی یک قطعه زمرد سبز حک شده است.

معبد آران بانکوک Wat Arun 

نیمرخ تاثیر گذار منار مخروطی معبد آران بانکوک، یکی از معروف ترین جاذبه های آسیای جنوب شرقی می باشد که در نیمه اول قرن نوزدهم، به سبک بناهای باستانی خمر ساخته شده است. گنبد مزین به گل های آراسته این معبد، از نزدیک بسیار خیره کننده است و جدای از زیبایی اش، سمبل تولد دوره راتاکوزین و تاسیس پایتخت جدید بعد از سقوط سلسله آیوت می باشد.

بازار روی آب بانکوک Floating Market

 بازار روی آب دامنوئن سادیوک، اولین بازار روی آب دنیا است که فضای توریستی  جالبی دارد. تصور اینکه دوجین قایق چوبی پر از میوه، سبزی یا گلهای تازه روی آب شناور هستند، بسیار هیجان انگیز است، پس دیدن این بازار شناور از نزدیک مطمئنا هیجان انگیز تر خواهد بود. در بازار شناور دامنوئن، می توانید دستفروش هایی را هم ببینید که با قایق شان نودل قایقی یا ماهی های کبابی سیخی می فروشند.

محله چینی های بانکوک Chinatown (Yaowarat)

محله چینی های بانکوک، یک منطقه رنگارنگ، عجیب و غریب و به طرز خوشایندی بی نظم و پر هرج و مرج است که دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود. در محلی چینی ها، غرفه های خیابانی فراوان پیدا می شوند و بهترین طلافروشی های بانکوک را دارد. در طول فستیوال های مهم مثل سال نوی چینی و جشن گیاهخواری، پویایی و تحرک و روحیه جشن گرفتن در سرتاسر محله همراه با آتش بازی و پایکوبی قابل مشاهده است و اگر به تایلند سفر کردید و هنگام برگزاری یکی از این جشن ها در بانکوک بودید، فرصت شرکت در جشن و بازدید از محله چینی ها را از دست ندهید.

معبد فو بانکوک Wat Pho

در معبد فو بانکوک، مجسمه عظیم الجثه بودای آن، بیشتر از خود معبد معروف است که مجموعه شگفت انگیزی از نقاشی های دیواری، کتیبه ها و مجسمه هایی می باشد که به کند و کاو در موضوعات مختلف از جمله جنگ ستاره شناسی، علم نجوم و باستان شناسی می پردازند. مجموعه معبد وسیع فو بانکوک، شامل یک باغ مزین به مجسمه های سنگی، گنبد آراسته با چینی براق و صیقلی، سوغات سرا و دانشکده طب سنتی می باشد.

رودخانه چائو پرایا بانکوک Chao Phraya River

یکی از دیدنی ترین مناطق در بانکوک ، کنار رودخانه چائوپرایا می باشد که مناظر دیدنی متفاوتی را در شب و روز می توانید در اینجا ببینید و با تاکسی های آبی می توانید در مسیر این رودخانه خروشان حرکت کنید و قایق های حمل برنج را ببینید و از مقابل معابد پر زرق و برق و هتل های لوکس عبور کنید. مناطق آران و فرا و  مخصوصا بانکوک Noi که از  قدیمی ترین مناطق بانکوک هستند را هم می توانید در این سفر آبی ببینید. در مسیری که طی می کنید، همچنین خانه های چوبی را می بینید که در طرفین آبراه ساخته شده اند.

بازار آخر هفته چاتیوچاک بانکوک Chatuchack Weekend Market

بازار آخر هفته چاتیو چاک بانکوک که زمانی فقط در میان عمده فروش ها و تجار بازار شناخته شده ای بود، در حال حاضر یکی از نخستین جاذبه های توریستی بانکوک به شمار می آید. اندازه و تنوع مجموعه کالاهای عرضه شده، باعث اشتیاق خریداران برای بازدید از این بازار شده است. بازار چاتیوچاک بیش از 8000 هزار غرفه دارد و در آخر هفته ها معمولا بیش از 200 هزار بازدید کننده و توریست به اینجا می آیند تا به وارسی اجناس عرضه شده بپردازند.

جاده خاوسان بانکوک Kao San Road

اگر بانکوک شهری است که در آن شرق به غرب سلام می دهد، پس جاده خاو سان محل برخورد آنها می باشد که غرب و شرق همواره در حال رقابت هستند تا زودتر خود را به این جاده برسانند. در جاده خو سان، مسافرانی از هر گوشه دنیای مدرن را می بینید که در کلوپ های پر زرق و برق با موسیقی های پیچیده در حال وقت گذرانی اند، غرفه های خیابانی فروش لوازم برقی، بارهای کوکتل VW و غذاهای غربی را می بینید که تعداد شان هم بسیار زیاد است.

منطقه سویی کابوی بانکوک Soi Cowboy

به خاطر اینکه یک دورگه آفریقایی آمریکایی که کلاه کابویی بر سر داشت، در دهه 1970 اولین بار را در این منطقه افتتاح کرد، به اینجا سویی کابوی می گویند. با دیدن این محله که مناسب بزرگسالان است، احساس شادی و نشاط فراوانی در خود احساس می کنید، مخصوصا اگر در ناناپلازا یا پاتیونگ باشید. در خیابان سویی کابوی که سرتاسر آن با لامپ های نئون روشن شده، عمدتا مهاجرینی با سن متوسط، ژاپنی ها و توریست های غربی را می بینید.

خانه جیم تامپسون بانکوک Jim Thompson Hous

جیم تامپسون بانکوک ، به خاطر تلاش هایی که انجام داد تا صنعت تولید پارچه ابریشمی در حال نابودی را زنده نگه دارد، شخص معروفی در کشور تایلند به خصوص در شهر بانکوک است و با تلاش هایش این صنعت را برای همیشه متحول نمود. پس از ناپدید شدن مرموز جیم تامسون در جنگل مالزی، میراثی از او باقی ماند که شامل مجموعه هایی از هنر تایلند و عتیقه هایی می باشد که در حال حاضر در خانه و موزه جیم تامسون به نمایش در آمده اند. این خانه در واقع مجموعه ای از شش خانه است که همگی با چوب ساج ساخته شده اند و هنوز به همان شکل اولیه شان هستند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
جاذبه های دیدنی بانکوک تایلند
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری