10 تا از بهترین بازارهای شبانه تایلند

بازارهای شبانه در تایلند

بازدید از بازار های شبانه تایلند، یک تجربه فراموش نشدنی و یک فرصت خارق العاده برای خرید همراه با تخفیف در تایلند است. تمام بازار های سراسر کشور تایلند، یک انتخاب شگفت انگیز برای خوردن اسنک های خیابانی و یک وعده غذای خوشمزه، خرید اجناس منحصر به فرد دست ساز، از فروشنده های خنده رو و بشاش هستند. البته مجموعه زیادی از اجناس بدلی که کار طراحان معروف است از قبیل عینک های آفتابی ری بن Roy Baen، محصولات ورزشی آدیداس و ساعت های رولکس را هم در میان آنها می توانید ببینید. هر کدام از بهترین بازار های شبانه تایلند، اجناس متفاوتی را عرضه می کند که می تواند انواعی از کالاهای خاص با قیمت واقعا استثنایی، نمایش های ویژه فرهنگی یا یک غذای شگفت انگیز باشد. در این لیست، 10 تا از بهترین بازارهای شبانه تایلند را ارائه نمودیم.

بازار شبانه رویی فت بانکوک Roi Fat Market

دو بازار رویی فت (Roi Fat) در بانکوک وجود دارد، اما بزرگترین و بهترین آن دقیقا پشت میدان مرکز خرید سیکون(Seacon) در سوئی 51 رینا کارین قرار دارد. بازار رویی فت  Roi Fat، به سه قسمت بازار، انبار و  Rod  آنتیک تقسیم می شود. در قسمت بازار، هر تصوری از بازار های سنتی شبانه تایلند دارید را به واقعیت تبدیل می کند و در بازار شبانه ی رویی فت  با 200 هزار غرفه از اجناس مد روز تا لباس های خانگی را فروخته می شوند. قسمت انبار و قسمتRod آنتیک بازار، واقعا قسمت های جالبی هستند که اجناس عتیقه دست دوم می فروشند. در قسمت  آنتیک بازار رویی فت،  می توانید از مجموعه دوربین های قدیمی تا دوچرخه های قدیمی را پیدا کنید.

بازار شبانه رونگ کلوئی تایلند Rong Kluea

بازار شبانه رونگ کلوئی که به آن بازار مرز دوستی هم می گویند، دارای غرفه ها و فروشگاه های بسیار زیادی است و فقط یک بازار شبانه نیست و در طول روز هم باز است. وقتی از بزرگترین و شلوغترین خرده فروشی های تایلند نام می بریم، غیر ممکن است اسمی از بازار رونگ نیاید. بازار رونگ کلوئی، دقیقا در امتداد مسیری که به مرز کامبوج منتهی می شود و در حدود 255 کیلومتری شهر بانکوک، قرار دارد. بازار دونگ کلوئی، منطقه ی وسیعی را با هزاران فروشنده در بر گرفته است و بسیاری از آنها مسافرانی از کشور های همسایه هستند که اجناس جدید و جالبی برای عرضه دارند. در بازار شبانه با وجود فرصت انتخاب خیلی زیاد در یک مکان و قیمت مناسب و ارزان اجناس (مثل تی شرت،جنس های بدلی طراحان معروف، وسایل برقی ارزان و غیره) شانس پیدا کردن بعضی از سوغاتی های خاص و منحصر به فرد بسیار بالاست.

بازار شبانه جی جی گرین JJGreen Night market

 بازار شبانه جی جی گرین از دو بخش، بازار فضای آزاد و دیگری بارهایی که نوشیدنی های محلی سرو می کنند، تشکیل شده است. در حالیکه تعداد زیادی از بارها و فروشگاه های ثابت در تمام طول هفته باز هستند، دیدن بازار در شب های پنج شنبه تا یکشنبه یک تجربه ی کامل تری از خرید خواهد بود. در بازار شبانه جی جی گرین، لباس های دست دوم و مدل هایی از ماشین های قدیمی ، آثار هنری، عتیقه جات و اجناس قابل اضافه کردن به کلکسیون را می توانید به قیمت خیلی ارزان پیدا کنید.

بازار شبانه سیار فیشرمن ویلج Fisherman Village Walking Street

بازار شبانه فیشرمن ویلج، احتمالا معروفترین بازار هفتگی جزیره ی ساموئی است که جمعیت عظیمی از توریست ها و تایلندی ها را جذب خود می کند. بازار سیار فیشرمن، در بخش قدیمی دلپذیر جزیره به اسم بوفوت قرار دارد و یک بازار دوست داشتنی است و می توانید دستفروش هایی که غذا می فروشند، رقاص ها، هنرمندان و طبیعتا انواع مختلفی از اجناس را ببینید که با قیمت عالی به فروش می رسند. در بازار سیار فیشرمن، می توانید از کارهای دستی منحصر بفرد گرفته تا کار طراحان معروف و در بین آنها تعداد زیادی از گزینه های جالب را ببینید.

بازار شبانه ی سیار چیانگ ما یی Chiang Mai Walking Street

بازار سیار چیانگ مایی، بیشترین فضا از این شهر قدیمی دوست داشتنی را به خود اختصاص داده است و از دروازه ی شرقی تا ورودی معبد فراسینگ، به طول کمی بیشتر از یک کیلومتر بازار سیار چیانگ مایی امتداد دارد. در بازار سیار چیانگ مایی می توانید ترکیبی از اسنک های خیابانی، لباس، صنایع دستی و اجناس دیگر را  پیدا کنید و جو حاکم بر بازار شبانه ی چیانگ مایی، جوی خونگرم و صمیمی می باشد.

بازار شبانه چیانگ رایی Chiang Rai Night Bazaar

بازار شبانه ی چیانگ رایی، چهار بلوک از این شهر را پوشش می دهد و  مجموعه ی وسیعی از منسوجات محلی و فرهنگی ارائه شده است. در بازار چیانگ رایی می توانید انواعی از صنایع دستی از قبیل شال گردن بافتنی، کیف های قلاب دوزی، جواهرات نقره، روتختی، کیف پول، لوازم جانبی و آثار هنری، همراه با انواع تی شرت ها، وسایل برقی، و کار طراحان معروف را پیدا کنید. بازار شبانه چیانگ رایی همچنین دارای دو استیج (صحنه نمایش) فضای باز برای اجراهای فرهنگی، بار و رستوران است. فروشنده های بازار چیانگ رایی نزدیک غروب آفتاب شروع به چیدن اجناس شان می کنند ولی از ساعت 7 شب به بعد بازار شلوغ می شود.

بازار شبانه آخر هفته پوکت Weekend Market  Phuket

بازار شبانه آخر هفته پوکت که محلی ها به آن ناکا مارکت یا تالاد تایی روت(Talad Tai Rot) می گویند، بزرگترین بازار شبانه جزیره پوکت است. مجموعه ی گسترده ای از اجناس، کالاهای دست دوم، عتیقه، اجناس دزدی و تعداد زیادی دستفروش که غذای محلی سرو می کنند را بازار شبانه ی پوکت در بر می گیرد. عمدتا در بازار آخر هفته شبانه پوکت، غرفه ها  دارای سقف فلزی راه راه  هستند تا در فصل های بارانی خشک بمانند اما وقتی غرفه شلوغ می شود، این سقف ها باعث می شوند هوای داخل غرفه خفه شود.

بازار شبانه سیار پوکت Phuket Walking Street

بازار شبانه ی سیار پوکت، یکی از کوچک ترین و آرام ترین بازار های شبانه در تایلند است که دقیقا در قلب شهر قدیمی پوکت از گذشته تا به امروز، به خاطر آرایش و چیدمان زیبایی که دارد، یکی از بهترین ها در نوع خود باقی مانده است. ساختمان های رنگارنگ جاده ی تالانگ یک پس زمینه ی زیبا برای فروشندگان بوجود آورده است و موسیقی سنتی همراه با رقص و شیرین کاری نیز اجرا می شود. بازار شبانه پوکت مکانی بسیار عالی برای خرید سوغاتی های منحصر بفرد و اسنک های خیابانی با قیمت کم است.

بازار شبانه سیار کرابی Krabi Town Walking Street

بازار شبانه ی سیار کرابی در امتداد خیابان ماهاراجه سوئی هشتم، در زمینی 2000 هزار متری و دقیقا پشت فروشگاه طبقاتی Vogue در مرکز شهر کرابی قرار دارد و حدود 50 غرفه دارد که در این غرفه ها انواع مختلفی از محصولات و غذای خیابانی فروخته می شود. بازار سیار کرابی، جمیعت بسیار زیادی را به این منطقه ی کوچک می کشاند. چون اجناسی که در بازار سیار کرابی پیدا می شود، بسیار متنوع است، باعث شده که بازار سیار کرابی یک بازار هفتگی قابل توجه  باشد. اجناسی  شامل انواع  تی شرت و شلوار، کیف دستی های چرم دست دوز، ابزار های باغبانی و جواهرات، در بازار سیار کرابی فروخته می شوند. بازار سیار کرابی به  گردشگران اجازه می دهد تا با زندگی مردم جنوب تایلند آشنا شوند و هنر هنرمندان محلی را کشف کنند که برای فروش محصولات خود به بازار سیار کرابی می آیند.

بازار شبانه سیکادا Cicada Market

بازار سیکادا، تماما به هنر و آثار هنری اختصاص دارد و به عنوان یک بازار روباز، استعداد های هنری اهالی هوآهین(Hua Hin) و کسانی که آزادی را در آثارشان به تصویر کشیده اند را دور هم جمع می کند. در کنار بازار می توانید مصنوعات دست ساز، گالری هنری، مشروب فروشی و اجرای موسیقی زنده را بینید و فقط شبهای آخر هفته برپا می شود. بازار سیکادا در جاده ی Phetkasem در نیمه راه بین شهر هوآهین Khao Takiab قرار دارد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
بهترین بازارهای شبانه تایلند
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری