10 تا از برترین فستیوال ها و جشن های تایلند

بهترین فستیوال های تایلند

تایلندی ها عاشق جشن هستند و در معابد تایلند هم جشن های زیادی برگزار می شود که بدیهی است از این جشن ها، تجربه های لذت بخشی دارند. با وجود این، تعداد انگشت شماری فستیوال وجود دارند که از بقیه مهمتر هستند. این فستیوال ها در سرتاسر کشور برگزار می شوند و شما با دیدن نمایش های فرهنگی، رقصیدن با گروه نوازنده بومی، نوشیدن چند شات لیکور با محلی ها شگفت زده خواهید شد و در اینجا فهرست این فستیوال ها را تهیه نمودیم تا به شما عجیب و غریب ترین، جالب ترین، احمقانه ترین، گردهمایی ها و فستیوال های تایلند را نشان دهیم.

جشن آب سونگران تایلند Songkran

احتمالا جشن آب سونگران تایلند، بزرگترین طولانی ترین و سرگرم کننده ترین فستیوال دنیاست! سونگران یک جنگ آبی سه روزه در سرتاسر کشور تایلند است که در طول جشن آب سونگران، صحنه های هیجانی فراوانی را می توانید ببینید. جشن آب سونگران با موسیقی، رقص، نوشیدن و همدیگر را سرتا پا خیس کردن، همراه است و با تفنگ های آبی، شلنگ، سطل و هر چیزی که دم دستتان قرار می گیرد، استفاده کنید تا روی مردم آب بپاشید. اگر در تایلند هستید، از 13 تا 15 آوریل می توانید در جشن آب سونگران شرکت کنید و از این سرگرمی مهیج لذت ببرید.

فستیوال ارواح تایلند phi Ta Ta Khon

فستیوال ارواح تایلند، یک فستیوال سه روزه است که ترکیبی از آئین های سنتی، صنایع دستی محلی و دوستداران پارتی و سرگرمی می باشد. فستیوال ارواح، ترکیبی از باور های بودایی و جان گرایی(اعتقاد به جان داشتن اشیا) است و به خاطر ماسک های رنگارنگی که هزاران نفر از محلی ها روی صورت خود می گذارند، مشهور شده است و ماسک ها، صورت هایی رنگ پریده و کشیده اند که با رنگ های جلف، تزیین شده اند. فستیوال ارواح تایلند در تعطیلات آخر هفته ی ششمین کامل شدن ماه طبق تقویم قمری، برگزار می شود و نمایش اصلی فستیوال، معمولا در روز جمعه، همراه با لباس پوشیدن به عنوان یک روح و در روز شنبه، همراه با مراسم مجلل و پخش موسیقی و در روزیکشنبه، با جشن های بودایی برگزار می شود. مواقعی که فستیوال ارواح در شهر سایی در استان لویی برگزار می شود به سختی می توان وارد شهر شد. راحت ترین راه رفتن به فستیوال ارواح از مسیر اودون، طی یک سفر سه ساعته با اتوبوس یا از چی یانگ مایی طی یک سفر 4ساعته است و از بانکوک، اتوبوس های ترمینال اتوبوس رانی شمال موچیت را حدود 5 بار در روز به مقصد شهر برگزاری فستیوال ترک می کنند. از بانکوک تا دان سایی، هفت ساعته طی می شود و چون دان سایی، یک شهر کوچک است، هتل و مسافرخانه ها به سرعت پر می شود، پس خیلی زود برای رزو هتل یا مسافر خانه اقدام کنید.

فستیوال لانترن  Lantern festival YiPeng

در فستیوال چیانگ مایی لانترن تایلند که هر ساله در ماه نوامبر برگزار می شود، مناظر واقعا بدیعی خلق می شود و هزاران فانوس کاغذی در نسیم عصر گاهی کرانه رود پنگ در آسمان رها می شوند. فستیوال لانترن، از بقیه فستیوال ها اصیل تر است و فرصت خوبی برای گرفتن عکس های بی نظیر و نفس گیر است و رها کردن فانوس ها، بخشی از این فستیوال است که می توانید بهترین عکس ها را از این قسمت فستیوال بگیرید. فستیوال لانترن با حواشی دیگر مثل رژه،تشریفات مذهبی،آتش بازی و رها کردن قایق های کاغذی در رودخانه همراه است.

فستیوال راکت Boon Bang fai

در جوامع کشاورزی ایسان(شمال شرقی تایلند)، فستیوال راکت، یک حادثه مهم است که تمام روستاییان در آن، قبل از شروع فصل کاشت حاضر می شوند. معنی به هوا فرستادن راکت این است که از خداوند بخواهند باران فراوان بفرستد تا به رشد خوب محصول برنج کشاورزان کمک کند. راکت ها معمولا در اولین روز فستیوال قبل از به هوا فرستادن آماده می شوند و در طول یک هفته برگزاری فستیوال به هوا پرتاب می شوند. عده زیادی گرد هم می آیند تا بهترین راکت را بسازند و اگر راکتی روشن نشود، سازنده آن را به عنوان مجازات درون گل و لای می اندازند. فستیوال مهم راکت، در استان یاسوتون برگزار می شود، البته نواحی زیادی هم فستیوال های راکت کوچکترخودشان را برگزار می کنند. در فستیوال های راکت معمولا موسیقی زنده سنتی پخش می شود و کشاورزان هم شراب برنج می نوشند.

فستیوال بوفالو سواری  WingKwai

بوفالو سواری و جشنی  که بعد از مسابقه برگزار می شود، یکی از بهترین فستیوال های تایلند است. سنت قدیمی بوفالو سواری، بیش از 100 سال است که اجرا می شود و فستیوال بوفالوسواری یک فستیوال معروف در تایلند است که جمعیت زیادی از توریست ها و تایلندی ها جمع می شوند. میدان مسابقه حدود 100 متر طول دارد و دقیقا جلوی سالن شهرداری چونبوری Chonburi قرار گرفته است. تماشاچیان مسابقه را با تشویق هایی که با لحن مسخره ای بیان می شود، دنبال می کنند. اگر مسابقه را ببینید تعجب می کنید که بوفالوهای به این بزرگی چطور می توانند تا این حد سریع بدوند! برای رفتن به فستیوال بوفالو سواری باید به چونبوری بروید که رفتن به آن بسیار راحت است و اگر از بانکوک یا پاتایا بخواهید به چونبوری بروید یک سفر یک ساعته در پیش دارید. بوفالو سواری مهمترین جاذبه چونبوری است، اما مسابقات و فستیوال های  زیاد دیگری هم هستند که با همراهی گاوها برگزار می شوند. این مسابقات و فستیوال ها شامل انتخاب زیباترین بوفالو یا بوفالوآرایی و اجرای نمایش های تایلندی با همراهی بوفالوها می باشد و یک مسابقه کوچکتر هم و جود دارد که  بچه ها سوار بوفالو می شوند.

 ضیافت میمون های لوبوری Lopburi Monkey Banquet

تصویر لوبوری که در 150 کیلومتری شمال بانکوک قرار گرفته است، بیشتر به خاطر میمون هایش معروف است که در این ضیافت، معبد مرکزی مورد تاخت و تاز میمون های مزاحم قرار می گیرد. غذا دادن به میمون ها در طول ماه نوامبر یک جاذبه ی توریستی محبوب است و برای شرکت در این ضیافت می توانید یک بسته تخمه ی آفتابگردان بخرید و در ضیافت میمون ها آن را با یک چیز بزرگتر عوض کنید. در این ضیافت بزرگ بیش از سه هزار میمون شرکت دارند و اجازه دارند 4 تن میوه، سبزی، و چیزهای دیگر بخورند. شرکت در ضیافت میمون ها، یک تجربه سورئال خواهد بود که در آن نشانه هایی از چای پارتی(تی پارتی) را می توانید ببینید و در طول این ضیافت، میمون ها از سر و کولتان بالا می روند تا غذا یا یک چیز با ارزش از شما بگیرند.

فستیوال گیاهخواری تایلند

فستیوال گیاهخواری تایلند، علیرغم نامش در میان گردشگران و مسافران دنیا، فستیوال معروفی است، چون در این فستیوال، محلی ها کارهای خیلی زیادی انجام می دهند. شرکت کنندگان کارهای ترسناکی مثل ریاضت کشیدن را انجام می دهند، بطور مثال بدن خود، مخصوصا گونه را با اشیا نوک تیز خراش می دهند و باورشان  این است که در عوض راهپیمایی های دردناک، خدایان چینی از شما در برابر صدمه دیدن محافظت خواهند کرد. جشن مربوط به فستیوال گیاهخواری در مجاورت 6 معبد چینی اتفاق می افتد که در سرتاسر پوکت پراکنده شده اند و معبد اصلی زیارتگاه جوئی توئی می باشد که نزدیک بازار تازه می باشد. فستیوال گیاهخواری سالانه در ماه اکتبر برگزار می شود و اگر به دیدن خون حساس هستید پس در فستیوال شرکت نکنید!

فستیوال موسیقی و هنر واندرفروت تایلند

فستیوال موسیقی و هنر تایلند، یکی از نخستین فستیوال های هنر و موسیقی کشور است. بعد از برگزاری اولین فستیوال موسیقی و هنر در تایلند، آمریکا و انگلستان رخداد های هنری مشابهی مثل گلد استون بری و کوآچلا را برگزار کردند و در واقع تایلند بنیانگذار این نوع از فستیوال ها می باشد. فستیوال واندرفروت معمولا در دسامبر در حومه ی پاتایا برگزار می شود و از اروپایی ها و آمریکایی های هنرمندی که برای شرکت در آن به تایلند می آیند، استقبال می شود. گروههای موسیقی محلی زیادی هم در این فستیوال شرکت می کنند و می توانید در فستیوال موسیقی همچنین یوگا، مدیتیشن، هنر و رستوران های موسیقی معروف با تعدادی از بهترین آشپزهای بانکوک را ببینید.

فستیوال شمع تایلند

فستیوال شمع تایلند یکی از بزرگترین فستیوال های شهر ایسان است و ترکیب جالبی از هنر، فرهنگ و جشن است. در فستیوال شمع نزدیک به 10 مجسمه عظیم ساخته شده از موم را می بینید که هنر دست گروهی از هنرمندان بین المللی است. هنرمندان، هنر سنتی ومدرن را ترکیب کرده اند و مخلوقاتی انتزاعی را بوجود آورده اند. این مجسمه های شمعی با همراهی رقصنده ها  و اجرای موسیقی سنتی در شهر رژه می روند. در اصل، فستیوال شمع یک جشن مذهبی بود که در تعطیلات مقدس بودایی برگزار می شد و در طی آن پیروان بودا پیشکش هایی به راهبان بودایی اهدا می کردند. در طول این فستیوال سرتاسر شهر حال و هوای جشن به خود می گیرد و به خاطر داشته باشید که فروختن مشروبات الکلی در طول جشن های بودایی در تایلند ممنوع است! اما خوردن آن مانعی ندارد ولی فروشندگان محلی هم برای احترام به بودا از این قانون پیروی می کنند.

جشن سال نوی چینی ها در تایلند

شروع سال نوی چینی ها با خود یکی از نشاط آور ترین جشن ها (Yaowaraj) را در تایلند به همراه دارد. این جشن مختص محله ی چینی های بانکوک است. کوچه های تنگ و شلوغ محله ی چینی های بانکوک، همیشه یک مکان برای کشف سرگرمی و تفریح هستند اما در طول سال نوی چینی ها همه چیز هیجان انگیز تر است. کل خیابان  و کوچه های اطراف محله چینی ها در سال نو از نو متولد می شوند و جمعیت عبادت کنندگان، انفجار ترقه، رقصنده های اژدها و سرازیر شدن خانواده های چینی به خیابان برای پیوستن به هیاهو و شرکت در ضیافتی که برپا شده از صحنه های است که در طول جشن سال نوی چینی ها می بینید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
برترین فستیوال ها و جشن های تایلند
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری