11 مکان گردشگری در پاتایا تایلند که می توانید از دیدنشان لذت ببرید

جاذبه های گردشگری پاتایا

پاتایا تایلند، دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که شامل آیین های سنتی تایلند و ماجراجویی های مدرن می باشد. در پاتایا می توانید با شرکت در پارتی های خیابانی یا بازدید از گنجینه های مذهبی و تحسین و ستایش آنها، اوقات خود را سپری کنید و با روش هایی به کشف طبیعت، هنر، علوم و فرهنگ بپردازید که تا به حال هیچ وقت تجربه نکرده اید. می توانید از دیدن زیبایی بکر جنگل های گرمسیری لذت برده یا افسون زرق و برق صحنه نمایش یک کاباره شوید. لیست ما از بهترین جاذبه های پاتایا فقط نمونه ای از جاذبه های بی شماری است که می توانید در این منطقه پیدا کنید. بسیاری از آیتم های آمده در لیست ما مواردی هستند که منحصر به کشور تایلند هستند.

تفریحات خیابانی در پاتایا تایلند

تفریحات خیابانی در پاتایا و مناظری که می بینید و صداهایی که می شنوید را در هیچ جای دیگری از کشور تایلند نمی توانید پیدا کنید. شهرهای دیگر ادعا می کنند که آنها هم جاذبه های خیابانی از نوع خودشان را دارند، اما هیچ کدام از آنها در مسافتی به اندازه 500 متر نمی توانند چنین سرگرمی هایی داشته باشند که در جاده ساحلی پاتایا پیدا می شود. درجاده ساحلی بعد از ساعت 18:00 ترافیک بسیار شدید می شود چون تقریبا تمام ساختمان های دو طرف جاده و همینطور خیابان های فرعی به تفریحات شبانه اختصاص دارند. در روز برعکس است و به دلیل تعطیلی این مراکز تفریح شبانه جاده کاملا خلوت است. جاده ساحلی در شب با نور لامپ های نئون زنده می شود، موسیقی از هر سبکی از هر طرف با صدای بلند به گوش می رسد و اجراهای خیابانی هم فراوان دیده می شوند.

پناهگاه حقیقت در پاتایا تایلند

بنای پناهگاه حقیقت پاتایا، یک بنای ساخته شده از چوب ساج است و در واقع از یک حقیقت فلسفی حفاظت می کند که اهمیت دین، فلسفه و هنر را بیان می کند. پناهگاه حقیقت، بنای زیبایی است که نشان دهنده تلاش و مهارت انسان می باشد و مخصوصا وقتی به این نکته پی می برید که هیچ کدام از چوب های به کار رفته در ساختمان با مواد شیمیایی از آسیب ها محافظت نشده اند، یعنی اینکه با کامل شدن یک قطعه، قطعه دیگری به خاطر شرایط گرمسیری هوا از بین می رفت و دوباره باید جایگزین می شد.

نمایش اجرای زنده تیفانی در پاتایا تایلند

نمایش اجرای زنده تیفانی در تئاتر بزرگ پاتایا اجرا می شود که دارای لابی بسیار بزرگی است. اجرا کننده های نمایش، لباس های جالبی می پوشند که تزئیناتی مثل پر و بال به آنها اضافه می شود و نمایش طی یک ساعت نفس گیر پر از صدا و رنگ و نور اجرا می شود.

باغ استوایی نونگ نوچ در پاتایا تایلند

باغ زیبای نونگ نوچ پاتایا که 2/4 کیلومتر مربع می باشد، پر از نمونه هایی از گل های قابل توجه و باغ های تماشایی در تایلند است. تیم مسئول باغ نونگ نوچ پاتایا، مکررا برنده جوایز بین المللی برای طراحی باغ شده است و طراحی باغ نونگ نوچ، الهام گرفته از سبک باغ های قرن هفدهم فرانسه می باشد. باغ استوایی پر از گونه های کاکتوس، بونسا و نخل های استوایی است و همچنین بیش از 670 گونه ارکیده بومی و پیوندی وجود دارد. در باغ باشکوه نونگ نوچ پاتایا، یک نمایش استعداد عالی از فیل ها و نمایش منظم رقص کلاسیک تایلندی، بوکس و درام را می توانید ببینید.

بازار شناور پاتایا تایلند

نام صحیح آن “بازار شناور مناطق چهارگانه“است، زیر بخش های این بازار 100 هزار متر مربعی، چهار ناحیه اصلی تایلند یعنی شمال، شمال شرقی، مرکزی و جنوبی هستند. بازار شناور پاتایا به شکل مغازه و  غرفه هایی است که سوغاتی، میوه، غذا، آثار هنری، صنایع دستی، کارت پستال و لباس می فروشند. بقیه درون روستای آرامی ساکن هستند که با راهروهای پوشیده و پل های محکم، آنها را در دو طرف به هم وصل می کند.

معبد فرا خاو یای (تپه بودای بزرگ) پاتایا تایلند

در معبد فرا خاو یای پاتایا، مجسمه بزرگی از بودا وجود دارد که واقعا شایسته لقب بودای بزرگ است و این مجسمه، بزرگترین مجسمه بودا در منطقه با ارتفاع 18 متر است. این مجسمه، 100 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و از بالای تپه نظاره گر سواحل پاتایا و جومتین است. مجموعه معبدی در اطراف بودای طلایی نشسته، وجود دارد که به خاطر زنگ های زیاد، عود در حال سوختن و تعداد بی شماری از مجسمه های کوچکتر، بسیار مورد توجه توریست ها می باشد. معبد فرا خاو یای، تنها یک مکان توریستی نیست، بلکه  یک معبد فعال است که محلی برای عبادت به اینجا می آیند.

پارک های آبی پاتایا تایلند

پاتایا شهری است که دارای پارک های آبی قابل توجهی می باشد و همچنین بزرگترین پارک آبی تایلند با دو جین سرسره آبی را دارد. بزرگترین و بهترین پارک های آبی، شامل پارک آبی رامایانا و پارک آبی شبکه کارتونی آمازون است که فقط 20 دقیقه با شهر پاتایا فاصله دارند، درون هر پارک آبی، رستوران و مجموعه ای از امکانات مناسب خانواده ها وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پارک های آبی پاتایا حتما این مطلب را مطالعه نمایید.

چشم انداز پاتایا تایلند

چشم انداز خاو پاتایا در تپه پراتاناک، بهترین چشم انداز منطقه را دارد و منظره ای که از این تپه می بینید،در شب و روز زیباست. مطلع باشید که برای دیدن این چشم انداز، تنها نیستید و عده زیادی مثل شما برای مشاهده این منظره به تنهایی یا به همراه تور آمده اند. اگر می خواهید در سکوت و آرامش از دیدن این منظره زیبا لذت ببرید، بهترین زمان وقتی است که تورها باید برگردند و اگر کمی صبور باشید، براحتی این فرصت را بدست می آورید چون تورها فقط 10 تا 15 دقیقه توقف دارند.

جزیره مرجانی پاتایا تایلند

اگر به شما بگویند که یک دریای آبی نیلگون و یک ساحل بکر و طبیعی به دور از ساختمان های بلند و تمدن تصور کنید، پاتایا احتمالا آخرین جایی است که به ذهن تان می آید و این تصور تا زمانی صحیح است که جزیره مرجانی لارن پاتایا را کشف نکرده باشید. جزیره زیبای لارن که به آن جزیره مرجانی هم می گویند واقع در7/5  کیلومتری غربی ساحل پاتایا، مکانی بکر و آرام برای کسانی می باشد که از شلوغی و توسعه بیش از حد سواحل خسته شده اند. به خاطر نزدیکی جزیره مرجانی لارن به پاتایا، توریست ها می توانند براحتی صبح ها به جزیره بروند و چند ساعت استراحت و از مناظر زیبا لذت ببرند و غروب به ساحل پاتایا بر گردند.

هنر در بهشت پاتایا تایلند

هنر در بهشت تمام فرضیه های قدیمی در مورد اینکه یک گالری هنری باید چگونه باشد را نادیده گرفته است و در عوض هنر را وارد زندگی می کند و بازدید کنندگان از نمایشگاه می توانند با کمک حقه های بصری و بازی با علم مناظر و مرایا به بخشی از آن تبدیل شوند. در هنر در بهشت پاتایا می توانید رویاها را به واقعیت تبدیل کنید، مثلا سوار قالیچه پرنده در بیابان شوید، با دلفین ها ذر اقیانوس شنا کنید یا آخرین کارهای یک شاهکار هنری را انجام دهید.

موزه باور داری یا نه!

موزه باور داری یا نه پاتایا، حاوی بیش از 300 نمایشگاه است که فکر را درگیر می کند و تنها به گفتن داستان های واقعی، نمایش های شوکه کننده و غافلگیر کننده می پردازد و ثابت می کند که حقیقت واقعا عجیب تر از دروغ است. در این موزه پر از شگفتی ها سواری های مفرح، یک موزه مجسمه های مومی، تئاتر متحرک 12 بعدی و بالن سواری بینهایت پرطرفدار را هم می توانید تجربه کنید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
جاذبه های گردشگری پاتایا
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری