فرودگاه بین المللی یو-تاپائو U-Tapao پاتایا تایلند

پاتایا شهری ساحلی در تایلند است که در فاصله حدودا 170 کیلومتری جنوب شرقی بانکوک واقع شده است و بواسطه امکانات تفریحی و جاذبه های دیدنی که دارد، همواره مورد استقبال گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا بوده است. فرودگاه پاتایا نیز بعنوان تنها فرودگاه بین المللی در پاتایا نیز نقش بسیار پر اهمیتی در جابجایی مسافرهای ورودی را دارد. در این مطلب به معرفی این فرودگاه پرداختیم.

فرودگاه پاتایا یا فرودگاه بین المللی یو-تاپائو در حد واسط بین پاتایا و رایونگ قرار گرفته است. فرودگاه یو-تاپائو با هر دو شهر پاتایا و رایونگ دقیقا 40 کیلومتر فاصله دارد. جدای از ترمینال اصلی فرودگاه پاتایا که پروازهای برنامه ریزی شده و پروازهای چارتری را سرویس دهی می کند؛ فرودگاه یو-تاپائو ایستگاه نیروی هوایی سلطنتی و بازوی راست نیروی هوایی نیز می باشد. به همین دلیل از مسافران همیشه خواسته می شود در حین بلند شدن و نشستن هواپیما از فرودگاه عکس نگیرند.

فرودگاه یو-تاپائو تعداد کمی از پروازهای روزانه داخلی و بین المللی را اداره می کند. خدمات پروازی دیگر هم در فرودگاه پاتایا فقط سه یا چهار روز در هفته انجام می گیرد. مقصدهای پروازهای فرودگاه پاتایا عبارتست از پوکت، سامویی، چیانگ مایی، هات یایی و یودون تانی در تایلند، شانگهای، ماکائو، نانچانگ، و نانینگ در چین، کوالالامپور در مالزی و سنگاپور. برنامه هایی در حال راه اندازی است تا قابلیت های تجاری فرودگاه یو-تاپائو گسترش یابد و آن را به سومین فرودگاه تایلند تبدیل نماید.

فرودگاه یو-تاپائو دارای یک ساختمان ترمینال برای ورود و خروج  هر دو پرواز داخلی و بین المللی می باشد. دیگر امکانات و خدمات فرودگاه عبارتند از:

-سوغات سرا

-رستوران

-کافی شاپ

-کافی نت

-پیشخوان اطلاعات هتل و تور

-خدمات پستی

-حمل و نقل

رسیدن به پاتایا و شهرهای ساحلی نزدیک آن از فرودگاه یو-تاپائو کار بسیار راحتی است. پیشخوان خدمات تاکسیرانی و اتوبوسرانی که نزدیک درب خروجی ترمینال قرار دارد، می تواند ترتیب رفتن شما به مقصد نهایی تان هر جا که باشد (بانکوک، پاتایا، اسکله phe به مقصد جزیره سامت، یا اسکله trat به مقصد جزیره چانگ) را بدهد. همچنین می توانید به پیشخوان خدمات کرایه اتومبیل در نزدیکی پیشخوان خدمات تاکسی/ اتوبوس، مراجعه کنید و درخواست اتومبیل نمایید.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
فرودگاه بین المللی یو-تاپائو U-Tapao پاتایا تایلند
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری