زبان رسمی تایلند

زبان رسمی تایلند، زبان تایی می باشد و حدود نیمی از تایلندی‌ها، به این زبان صحبت می‌کنند. تایی، زبانی مبتنی بر تمایز آهنگ کلام است، هر کلمه می‌توانند با پنج آهنگ مختلف تلفظ شود: به صورت پایین، بالا، متوسط، در حال صعود و نزول. هر آهنگی معنای کلمه را تغییر می‌دهد، مثلاً با آهنگ صعودی، به معنی شگفت‌انگیز، و با آهنگ نزولی، به معنی بخت بد است. از دیگر زبان‌های تایلندی می‌توان به لائو _که در شمال شرقی کشور رایج است _ و مالایایی که زبان مسلمانان مالایایی نژاد جنوب کشور است، اشاره کرد. زبان‌های چینی و ژاپنی نیز در این کشور رواج دارد. یادگیری زبان انگلیسی در مدارس، اجباری است.

images

تلفظ بیشتر لغات تایی، در مکان‌های مختلف تایلند متفاوت است و باید هنگام سخن گفتن و تلفظ کلمات در محل‌های مختلف دقت کرد. ترجمه الفبا و نوشته‌های تاییی به حروف لاتین، دقیق نیست، زیرا هیچ الگوی پذیرفته شده‌ای برای آن وجود ندارد، چون هر کلمه ممکن است به روش‌های مختلف نوشته شود، به عنوان مثال، کلمه خیابان در شهر بانکوک (Rajadomnern)یا(Ratchadamnoen) و نیز (Rajdamoen) نوشته می‌شود؛ در حالی که همین کلمه در شهرهای جنوبی تایلند (phetchaburi) ،(petchaburi)،(petchaburi) نوشته می‌شود.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
زبان رسمی تایلند
Author Rating
51star1star1star1star1star

یک دیدگاه

  1. سلام. من مترجمم و دنبال یه فردی میگردم که زبان تایلندی بلد باشه چون فیلماشون اکثرا زیرنویس انگلیسی نداره…برای ترجمه به زبان فارسی به کمک نیاز دارم. اگر کسی بود خوشحال میشم همکاری کنیم
    mahdis_tkd_97@
    آیدی تلگرام من. ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری