دیدنی های پوکت

پوکت بزرگترین جزیره تایلند و بهترین استراحتگاه برای تعطیلات در تایلند و حتی آسیا می باشد. پوکت با دارا بودن سواحل بینظیر و امکانات تفریحی هیجان انگیز از جمله امکان غواصی در آب های شفاف، جت اسکی، موج سواری، اسکی روی آب و قایق سواری، شهری فوق العاده برای کسانی است که هدفشان از تور پوکت، لذت بردن از جاذبه های گردشگری پوکت می باشد. در این مطلب تعدادی از این جاذبه ها معرفی شده است.

مجسمه بودای اعظم پوکت

مجسمه بودای اعظم پوکت یک مجسمه بسیار بزرگ می باشد که تصویری از یک بودا را در حالت نشسته و کاملا به رنگ سفید نشان می دهد. مجسمه بودای اعظم پوکت بخاطر ویژگی هایی که دارد یکی از پربازدیدترین مجسمه های پوکت می باشد. مجسمه بودای اعظم پوکت در بالای تپه ناکرد واقع گردیده است و تقریبا از تمام نقاط جزیره پوکت، قابل رویت است. مجسمه بودای اعظم پوکت حدود 45 متر ارتفاع دارد و بزرگ ترین مجسمه بودا در تایلند نیز محسوب می گردد. مجسمه بودای اعظم پوکت در بین خلیج چالونگ و دریای آندامان و کاتا ساخته شده است.

AmigoGasht_PhuketAttraction_1

معبد چالونگ پوکت

معبد چالونگ پوکت قشنگترین معبد در پوکت می باشد که در فاصله حدودا 10 کیلومتری از مرکز شهر، قرار دارد. دلیل اصلی پرطرفدار بودن معبد چالونگ پوکت، وجود مجسمه تمثال بودا می باشد که در غربی ترین نقطه سالن معبد قرار گرفته است. معبد چالونگ پوکت به نوعی، از بهترین جاذبه های گردشگری پوکت نیز محسوب می گردد.

AmigoGasht_PhuketAttraction_2

جزیره فی فی پوکت

جزیره فی فی پوکت یکی از زیباترین جزایر گرمسیری دنیا و یکی از اصلی ترین دیدنی های تایلند می باشد. جزیره فی فی پوکت در فاصله حدودا 50 کیلومتری شهر پوکت واقع شده است و روزانه با قایق از پوکت به سمت آن می روند. وجود صخره های آهکی، سواحل شنی و غار های پنهان در جزیره و امکان غواصی در آب های شفاف و زلال آن سالانه علاقه مندان زیادی را به آنجا می کشاند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این جزیره، اینجا کلیک نمایید. 

AmigoGasht_PhuketAttraction_3

جزیره جیمز باند پوکت

جزیره جیمز باند پوکت که نام اصلی آن جزیره Ko Tapu می باشد، یکی از مجموعه جزایر اطراف پوکت است که در فاصله حدودا 15 کیلومتری از آن واقع گردیده است. علت نامگذاری جزیره Ko Tapu به جزیره جیمز باند پوکت اینستکه یکی از سری فیلم های 007 با شخصیت معرفش به نام جیمز باند، در این جزیره ساخته شده است. در وسط جزیره جیمز باند پوکت غاری بسیار زیبای وجود دارد که می توان با سوار شدن بر قایق، به داخل آن رفت و حسی وصف نشدنی را تجربه کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این جزیره، اینجا کلیک نمایید. 

AmigoGasht_PhuketAttraction_4

Summary
Review Date
Reviewed Item
دیدنی های پوکت
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری