دیدنی های پاتایا

پاتایا شهری ساحلی در تایلند است که در فاصله حدودا 170 کیلومتری جنوب شرقی بانکوک واقع شده است. پاتایا با داشتن قابلیت های تفریحی مختلف نظیر شنا، جت اسکی، موج سواری،اسکی روی آب، قایق سواری و غواصی، شهری وسوسه انگیز برای مسافرانی است که هدفشان از تور پاتایا، لذت بردن از جاذبه های دیدنی پاتایا می باشد. در این مطلب تعدادی از اماکن دیدنی پاتایا معرفی شده است.

مینی سیام پاتایا

مینی سیام پاتایا در نزدیکی مرکز پاتایا قرار دارد و در آن آثار تاریخی مشهور جهان و تایلند، بصورت ماکت های کوچک مینیاتوری قرار دارند. مینی سیام پاتایا به نوعی یک مجموعه مینیاتوری تلقی می گردد که بعد از نمونه های مشابه آن در هلند و تایوان، سومین مجموعه می باشد. در مینی سیام پاتایا بیش از 100 مدل مینیاتوری از آثار تاریخی و باستانی جهان در مقیاس 1:25 قرار دارند.

AmigoGasht_Pattaya_Attraction_01

جزیره مرجان پاتایا

جزیره مرجان پاتایا محیطی بسیار آرام و لذت بخش می باشد که دارای سواحلی زیبا و آب‌های دارای مرجان های بی‌نظیر است. جزیره مرجان پاتایا در فاصله حدودا ۷ کیلومتری پاتایا قرار دارد. جزیره مرجان پاتایا، سواحلی با شن های سفید رنگ دارد که لنج ها صبح ها پس از طی مسیری حدودا 45 دقیقه ای به سمت آن می روند و غروب ها بر می گردند. در جزیره مرجان پاتایا می توان با قایق‌های کف‌ شیشه‌ای، به تماشای این مرجان‌ها رفت که حسی بینظیر را برایتان ایجاد خواهد کرد. سفری یک روزه به جزیره مرجان پاتایا یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری پاتایا محسوب می گردد که بسیار هم لذت بخش خواهد بود.

AmigoGasht_Pattaya_Attraction_02

معبد مدرن وانسانگ وارارام پاتایا

معبد وانسانگ وارارام پاتایا از جمله مهمترین معبد پاتایا محسوب می گردد که ساختمانی مدرن دارد. معبد وانسانگ وارارام پاتایا دارای معماری الهام گرفته از معماری ژاپن، چین، هند، سوئیس و … می باشد و مرکزی برای مدیتیشن نیز است. معبد وانسانگ وارارام پاتایا در 12 کیلومتری جنوب پاتایا قرار دارد و تنها 3 کیلومتر با باغ استوایی نانگ نوچ پاتایا فاصله دارد و همچنین نزدیک کوه بودا پاتایا نیز می باشد. توجه گردد که کسانیکه به بازدید از معبد وانسانگ وارارام پاتایا می روند باید شانه هایشان پوشیده باشد و دامن یا شلوار بلند بر تن داشته باشند.

AmigoGasht_Pattaya_Attraction_03

باغ استوایی نانگ نوچ پاتایا

باغ نانگ نوچ پاتایا در 18 کیلومتری جنوب پاتایا واقع شده است. باغ نانگ نوچ پاتایا مملو از انواع گل های ارکیده، نخل های زیبا، گیاهان تزیین شده و گل های گوناگون از اقصا نقاط دنیا می باشد. همچنین گروهی از خانه های سنتی تایلندی نیز در باغ نانگ نوچ پاتایا وجود دارند. روزانه انواع نمایش های فرهنگی و شوی فیل ها در باغ نانگ نوچ پاتایا اجرا می گردد.

AmigoGasht_Pattaya_Attraction_04

کوه بودا پاتایا

کوه بودا پاتایا، تصویری حک شده از بودا بر روی کوه می باشد که بصورت چهار زانو نشسته است. تصویر حک شده کوه بودا پاتایا در سال 1996، به مناسبت گرامیداشت روز اعلیحضرت پادشاه در سالگرد طلایی تایلند ایجاد گردیده است. تصویر حک شده کوه بودا پاتایا دارای 109 متر ارتفاع و 70 متر عرض دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

AmigoGasht_Pattaya_Attraction_05

آکواریم پاتایا

آکواریوم پاتایا یکی از پرطرفدارترین اماکن دیدنی پاتایا می باشد. چرا که در آن می توان انواع ماهی ها، کوسه ها و سایر حیوانات اقیانوسی را از نزدیک مشاهده کرد. در آکواریوم پاتایا می توان در تونل مخصوص قدم زد و از نزدیک این حیوانات زیبای اقیانوسی و دریایی را مشاهده کرد و از دیدن آنها لذت برد. در آکواریوم پاتایا بیش از 2500 عدد ماهی در 200 نوع و گونه مختلف وجود دارند، حیواناتی مانند کوسه ها، مار ماهی ها، سفره ماهی ها، لاک پشت ها، خرچنگ ها، ستاره های دریایی و غیره. در بخش دیگری از آکواریوم پاتایا و در استخر مخصوص، می توان بعضی از حیوانات دریایی را لمس کرد و به آنها غذا داد و تجربه ای بینظیر را امتحان کرد.

AmigoGasht_Pattaya_Attraction_06

خانه مقدس حقیقت پاتایا

خانه مقدس حقیقت پاتایا بنای چوبی بزرگی است که به شکل معبد می باشد. خانه مقدس حقیقت پاتایا طوری ساخته شده است که در برابر باد، نور آفتاب و ساحل دریا مقاوم باشد. این بنا بر اساس قوه ابتکار و خلاقیت تایلند قدیم احداث گردیده است و با مجسمه های کنده کاری شده چوبی تزئین شده است. خانه مقدس حقیقت پاتایا در شمال پاتایا و در کنار دریا واقع است و بلندترین نقطه آن حدود 105 متر ارتفاع دارد.

AmigoGasht_Pattaya_Attraction_07

پارک آبی پاتایا

پاتایا دارای 3 پارک آبی بزرگ و بینظیر می باشد. پارک آبی پارک پاتایا که در منطقه جومتین قرار دارد، پارک آبی کارتون نت ورک آمازون پاتایا که در منطقه ساتاهیپ قرار دارد و  پارک آبی رامایانا پاتایا که در جنوب پاتایا واقع شده و در سال 2016 احداث گردیده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

AmigoGasht_Pattaya_Attraction_08

Summary
Review Date
Reviewed Item
دیدنی های پاتایا
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری