دیدنی های بانکوک

بانکوک با دارا بودن معابد الهام بخش، بازارهای محلی شلوغ، شب زنده داری پر جنب و جوش و مجتمع های خرید پر تعداد، شهری وسوسه انگیز برای مسافرانی است که هدفشان از تور بانکوک، لذت بردن از جاذبه های گردشگری بانکوک می باشد. در این مطلب تعدادی از اماکن دیدنی بانکوک معرفی گردیده است.

 معابد بانکوک

معابد بانکوک، یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری بانکوک به شمار می روند که بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین آنها، در نزدیکی کاخ پادشاهی بانکوک قرار دارد و بودای خوابیده را خود جای داده است. این بودای طلا بیش از 45 متر طول و 15 متر ارتفاع دارد و چشم‌هایش از مروارید است. اما مقدس‌ترین بودای تایلند، بودای زمردین است که در همین کاخ پادشاهی قرار دارد و از سنگ یشم ساخته شده و داستان پرفراز و نشیبی را در طول سالیان دراز گذرانده تا به بانکوک رسیده ست.

AmigoGasht_Bangkok_1

AmigoGasht_Bangkok_2

AmigoGasht_Bangkok_3

جزیره مرجان بانکوک

جزیره مرجان بانکوک محیطی بسیار آرام می باشد که دارای سواحلی زیبا با آب‌های دارای مرجان های بی‌نظیر است. در جزیره مرجان بانکوک می توان با قایق‌های کف‌ شیشه‌ای، به تماشای این مرجان‌ها رفت که حسی بینظیر را برایتان ایجاد خواهد کرد. سفری یک روزه به جزیره مرجان بانکوک یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری بانکوک محسوب می گردد که بسیار هم لذت بخش خواهد بود.

AmigoGasht_Bangkok_4

AmigoGasht_Bangkok_5

مزرعه تمساح‌ها در بانکوک

مزرعه تمساح ها در بانکوک، بزرگ‌ترین مرکز پرورش و نگهداری کروکدیل‌های جهان می باشد که در 25 کیلومتری جنوب بانکوک قرار دارد و بیش از 30 هزار تمساح را در خود جای داده است. در مزرعه تمساح های بانکوک که دارای گونه‌های مختلف تمساح آب‌های شور، آمریکای جنوبی و رود نیل می باشد، همه روزه نمایش متنوعی از این جانوران به همراه سایر جاذبه های حیات وحش برای بازدیدکنندگان اجرا می‌ گردد که محبوب‌ترین آنها فیل‌سواری است.

AmigoGasht_Bangkok_6

AmigoGasht_Bangkok_7

باغ وحش بانکوک

باغ وحش بانکوک یکی از بزرگ‌ترین باغ‌ وحش‌های دنیا می باشد که بسیار بزرگ و جذاب است. این باغ وحش دارای دو بخش اصلی می باشد. یک بخش مربوط به محل نگهداری حیوانات وحشی و بخش دیگر مربوط به پارک آبی‌ است که گونه‌های متعددی از حیوانات دریایی در آن زیست می‌کنند. در باغ وحش بانکوک، بازدیدکنندگان می توانند به دنیای حیوانات کمیاب نزدیک شوند و تغذیه شیر و ببر را از نزدیک ببینند. هیجان‌‌انگیزترین بخش بازدید از باغ وحش بانکوک زمانی است که بازدیدکنندگان وارد جنگلی گرمسیری می‌شوند که در آن تمساح‌های گرسنه و گوریل‌ها منتظر آنها هستند!

AmigoGasht_Bangkok_8

AmigoGasht_Bangkok_9

در بخش دیگری از باغ وحش بانکوک، نمایش بوکس میمون‌ها اجرا می‌ گردد که از شهرت بوکس تایلندی چیزی کم ندارد! در پارک آبی باغ وحش بانکوک نیز، دلفین ها که باهوش‌ترین حیوانات دریایی شناخته می‌شوند، نمایش‌هایی را با توپ اجرا می‌کنند، آواز می‌خواند و بازدیدکنندگان را می‌بوسند و با آنها دست می‌دهند!

AmigoGasht_Bangkok_10

AmigoGasht_Bangkok_11

بازار روی آب بانکوک

بازار روی آب بانکوک بازاری بسیار خاص و زیباست که در 80 کیلومتری جنوب‌غربی بانکوک قرار دارد و بر روی آب کانال بانکوک ساخته شده ست. در بازار روی آب بانکوک زنان محلی، میوه و سبزیجات خود را در قایق‌های کوچک می‌فروشند و در سراسر بازار، فروشندگان و خریدارانی وجود دارند که در حال خرید و فروش محصولات گیاهی و سبزی و غذاهای محلی هستند. بازار روی آب بانکوک بدلیل جذابیت ها و طراوتی که دارد یکی از مکان هایی است که تقریبا تمام افرادی که از تور بانکوک استفاده می کنند، از آن دیدن می کنند.

AmigoGasht_Bangkok_12

AmigoGasht_Bangkok_13

شهر سوخته آیوتایا بانکوک

شهر سوخته آیوتایا بانکوک حدود 417 سال بعنوان پایتخت تایلند محسوب می شد. شهر سوخته آیوتایا بانکوک دارای تاریخی‌ترین بناهای تایلند می باشد که در زمان خود از بزرگ‌ترین شهرهای دنیا و مرکز تمدن آسیای جنوب‌شرقی بوده است. شهر سوخته آیوتایا بانکوک در 90 کیلومتری شمال بانکوک قرار دارد و معماری آن ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای است. شهر سوخته آیوتایا بانکوک که روزگاری از زیباترین شهرهای جهان محسوب می‌شد، از سال 1991 در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است.

AmigoGasht_Bangkok_14

AmigoGasht_Bangkok_15

Summary
Review Date
Reviewed Item
دیدنی های بانکوک
Author Rating
51star1star1star1star1star

یک دیدگاه

  1. ممنون بابت اطلاعاتتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس لحظه آخری